10 powodów, dla których warto przejść szkolenie Combat Survival

By in
10 powodów, dla których warto przejść szkolenie Combat Survival

1:  Żaden człowiek nie jest samotną wyspą

Czy tego chcesz czy nie, w twoim otoczeniu są ludzie, którzy liczą na ciebie i Twoją pomoc w momencie kryzysu. Jesteś suberbohaterem dla partnera, partnerki, dzieci, rodziców, przyjaciół, rodziny.  Może się okazać, że w twoim kręgu społecznym tylko ty posiadasz niezbędne umiejętności przetrwania, aby przejąć inicjatywę i skutecznie działać w sytuacji zagrożenia. W godzinie kryzysu, nie możesz zawieść tych, którzy na Ciebie liczą. Znajomość technik przetrwania nie jest Twoją osobistą sprawą, bo wykorzystując te umiejętności możesz pomóc innym. Nie czekaj, aż będzie za późno. Działaj. Twoim obowiązkiem jest chronić tych, którzy tej ochrony potrzebują i liczą na ciebie.

2:  Powrót do natury

Przedmioty z naszego otoczenia, te, które posiadamy czy kupujemy, oddalają nas od natury. A Matka Natura jest ZACHWYCAJĄCA! Poznając tajniki sztuki przetrwania ponownie łączysz się z Nią w jej pierwotnej, czystej formie. Czerpanie z zasobów Natury, aby zapewnić podstawowe potrzeby warunkujące przetrwanie jest wyjątkowym doświadczeniem, dzięki któremu zyskasz poczucie spokoju, satysfakcji i zadowolenia. Zyskasz dystans do otaczającego cię świata i darów cywilizacji.

 

3:  Witaj, przygodo!

Kiedy ostatni raz wyszedłeś poza strefę komfortu? Zrobiłeś coś szalonego? Szkolenie survivalowe to prawdziwa przygoda pozwalająca na zerwanie z rutyną. Doświadczeniem, które poza zestawem wyjątkowych umiejętności, mogących kiedyś ocalić Ciebie lub kogoś z Twojego otoczenia, da ci możliwość poznania innych ciekawych ludzi. Pamiętaj, że żyje się tylko raz!

4: Niestabilność świata

Żyjemy w bardzo niestabilnych czasach. Państwa bankrutują, rośnie zagrożenie atakami terrorystycznymi, atmosferę polityczną w niektórych regionach można ciąć nożem, rosną napięcia między ludźmi, czy to na tle rasowym, religijnym, czy też klasowym. Zaczęliśmy żyć z tym wszechobecnym przeświadczeniem, że coś się szykuje. Świat przypomina kocioł gotującej się wody, która co jakiś czas zaczyna kipieć. To chyba nie najgorszy pomysł, aby w takiej rzeczywistości nabyć podstawowe umiejętności z zakresu technik przeżycia. Tak na wypadek, gdyby para dosięgła Twojego progu.

5: Niezależność

Nauka technik przeżycia to demonstracja niezależności – stawania się kowalem własnego losu. W Twoim życiu może przyjść taki czas, kiedy będziesz mógł liczyć tylko na siebie. Albo los innych będzie zależał od Twojego działania. Organy państwowe Cię zawiodą. Zawiodą rządy. Niezależnie od chęci i poziomu zorganizowania, podczas wielkich kryzysów, instytucje nie są w stanie w tym samym czasie pomóc wszystkim z jednakową skutecznością. Zespoły ratunkowe mogą do Ciebie dotrzeć dopiero po 2-3 dniach. Możesz być zmuszony do samodzielnej ewakuacji. Na koniec dnia może się okazać, że TY jesteś jedyną osobą, która może CIEBIE uratować.

6: Wyzwanie

Nauka technik przeżycia to WYZWANIE. Nikt nigdy nie powie, że będzie łatwo. Zdobycie umiejętności przeżycia wymaga praktyki i zdeterminowania. Nauka rozpalania i podtrzymywania ognia może być frustrująca i trwać godzinami. Nagrodą jest jednak świadomość, że kiedyś te umiejętności mogą uratować Ci życie. To osobiste wyzwanie nie tylko daje wszechogarniające poczucie, że się coś osiągnęło, ale głębokie poczucie spokoju i pewności.

7: Natura ma cię w poważaniu

Natura nie dba o Ciebie! Jest bezduszną zabójczynią, która nie okaże żadnej łaski dla Twoich przynależności kiedy z furią zapragnie pokazać swoją siłę. To Ona zawsze ma kontrolę. Jedyne, co możesz zrobić,  to przygotować się. Przeżycie ataku jej furii to tylko pierwszy krok, dopiero opanowanie chaosu, który nastąpi tuż po, będzie prawdziwym testem Twoich umiejętności przetrwania. Schronienie, woda, ogień i pożywienie… będziesz umiał je zapewnić?

8: Wytwory ludzkich rąk są zawodne
Samoloty się rozbijają, pękają tamy, awariom ulegają elektrownie jądrowe, wybuchają gazociągi, zrywają się linie elektryczne… lista jest nieskończona. Techniki przetrwania przygotowują Cię na nadejście nieuniknionych chwil, kiedy wytwory cywilizacji, od których jesteśmy uzależnieni, zawiodą. Takie rzeczy dzieją się każdego dnia. Wiedza zawsze jest z Tobą, niezależnie od tego gdzie jesteś ani gdzie się udajesz. Wiedza nie potrzebuje źródła zasilania ani sieci telefonicznej. Nie jest na baterie. Masz do niej zawsze dostęp, niezależnie od okoliczności.

 

9: Inwestycja w siebie

Nauka technik przetrwania wymaga czasu i środków, ale przecież inwestujesz w SWÓJ rozwój. Jesteś swoim najbardziej wartościowym ZASOBEM LUDZKIM! Nie ignoruj swojej wyjątkowej mocy sprawczej. Zainwestuj w naukę, umiejętności, które mogą zmienić Twoje życie. Wiedza daje siłę.

10: Nie CZY, lecz KIEDY

Na podstawie danych dostarczanych przez agencje zarządzania kryzysowego, można zauważyć, że katastrofy przybierają na sile, zarówno jeżeli chodzi o skalę, zasięg, jak i częstotliwość występowania. Każdego dnia niczego nie podejrzewający Ziemianie są rzucani w chaotyczne sytuacje testujące ich umiejętność przetrwania. Stają się uczestnikami czy świadkami wypadków samochodowych, lotniczych, pożarów, klęsk żywiołowych, zamieszek, katastrof budowlanych. Żyjemy w szalonych czasach. Lepiej być na to szaleństwo przygotowanym. Myślenie, że „mnie to nie dotyczy” to czyste szaleństwo.

Jeżeli nadal nie czujesz się przekonany, mamy dla Ciebie ostatni argument:

PRZETRWANIE TO DOBRA ZABAWA!

Rozpalanie ognia, jedzenie dzikich roślin, budowa prymitywnych ziemianek… kto tego nie lubi! Oderwij się na kilka dni od rutyny. Efekty mogą cię bardzo zaskoczyć…