CENTRUM SZKOLENIA I WSPARCIA BOJOWEGO MIEJSCEM PRZYJAZNYM WETERANOM

By in
CENTRUM SZKOLENIA I WSPARCIA BOJOWEGO MIEJSCEM PRZYJAZNYM WETERANOM

1 września 2018 r., podczas apelu pamięci z okazji 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, Centrum Szkolenia i Wsparcia Bojowego zostało uhonorowane certyfikatem „Miejsce Przyjazne Weteranom”, przyznawanym przez Fundację Bezpieczeństwa i rozwoju STRATPOINTS tym instytucjom i podmiotom, których działalność wspiera weteranów i ich rodziny. 

Wręczenie dyplomu odbyło się nieprzypadkowo 1 września 2018 r. w Koninie, podczas apelu pamięci z okazji 79- rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, podczas którego odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą płk. Witoldowi Sztarkowi. Wyrażając uznanie dla wyjątkowej oferty szkoleniowej Centrum, przygotowanej specjalnie dla weteranów i ich rodzin, Przedstawiciel  Fundacji Bezpieczeństwa i rozwoju STRATPOINTS pan gen. bryg. rez. pil. dr. hab. Jan Rajchel przekazał dyplom na ręce Dyrektora Zarządzającego ppłk rez. mgr inż. Jacka Liszewskiego .

Certyfikat „Miejsce przyjazne weteranom” to nowatorski w Polsce program wspierający weteranów wojska polskiego walczących podczas misji bojowych na świecie, m.in. operacjach wojskowych NATO, Unii Europejskiej, ONZ lub w ramach innych koalicji.  Fundacja STRATPOINTS, wzorem płynącym z kultury amerykańskiej dbając  o żołnierzy po zakończeniu ich służby,  w sposób szczególny wyróżnia firmy, które  wspierają weteranów,
ale jednocześnie budują wrażliwość społeczną wobec tych, którzy w tak niezwykły sposób służą lub służyli naszemu społeczeństwu. Grupa weteranów w Polsce to dzisiaj około 17 tysięcy osób, w tym część z nich to weterani poszkodowani. 

Więcej informacji o specjalnej ofercie dla weteranów TUTAJ